Front end back end різниця: як зробити вибір та почати вивчати

Проходити два курси, наприклад, спочатку з бекенду з Java, а це 6+ місяців, а потім з фронтенду, наприклад, Angular, ще 6+ місяців — ну такий собі варіант. Поки ви вчитимете одну частину фулстека, ви вже Вакансія Middle/Senior Nest.js developer забудете іншу. Дізнаєтесь, як позиціонувати елементи на сторінці. Наприклад, зробити шапку сайту фіксованою у верхній частині, або розмістити текст поверх зображення.

Ця веб-сторінка використовує cookies

Та й ІТ-компаніям в багатьох ситуаціях вигідніше наймати саме фул-стек фахівців, хоча і не завжди. На JavaScript можна писати і на фронті, і на беку, тому деякі вважають, що якщо працюють з JS на фронті, то легко перейти на бек на Node.js (це теж JS). Але насправді твердження, що фулстек-девелопером можна бути лише вивчаючи JavaScript — це міф. Вивчити Node.js набагато простіше та швидше іншим бекенд-розробникам, тому що Node.js – це про бек. Потрібно розуміти, що синтаксис — це дуже мала і далеко не найскладніша частина вивчення мови.

Що потрібно для початку кар’єри Full Stack розробника?

Хто такий Full-stack розробник

А фулстек-розробник з легкістю переключиться на іншу, що для вузького фахівця куди більш проблематично. Чіткий поділfrontend і backendстало проглядатися тільки після 2010 року. А поняття «фулстек-розробник» в звичному розумінні з’явилося і того пізніше. Проте, вже зараз є список технологій, які зобов’язаний знати і застосовувати такий фахівець. А як же конструктори сайтів, запитаєте ви, хіба це не прискорює процес? Якщо обирати конструктор сайтів чи програмування, то це залежить від ваших цілей та уподобань.

Які питання ставити під час найму розробників повного стека?

  • Основна мета бекенда – забезпечити, щоб усе працювало.
  • На одній платформі студент буде вчити все необхідне для побудови успішної кар’єри в індустрії ІТ, тому заощадить час на пошук викладачів і кошти на навчання.
  • Для дуже великих – наявність команди вузькопрофільних спеціалістів буде лише плюсом.
  • Дізнаєтесь, як додають імена класів для HTML-елементів, коли над проєктом працює ціла команда, і зміните назви класів відповідно методології БЕМ.
  • Якщо ваша мета – побудувати успішну кар’єру у веб-розробці, рекомендується звернути увагу на онлайн-курси з веб-програмування.

Це зручно і вигідно для тих, хто не може навчатися за програмою з чітким графіком. Для розробки навіть досить простого веб-додатки необхідно вміти структурувати код, розділяти файли і дані в базі. Переходити до архітектури веб-додатків можна тільки після того, як ви освоїте попередні технології. Зазвичай для освоєння основних концепцій і мов програмування, таких як HTML, CSS і JavaScript, може знадобитися від кількох місяців до року.

Хто такий Full-stack розробник

На всі стеки майстер: хто такий Full-stack developer, скільки заробляє та як ним стати

Як тільки на моніторі з’явилася інформація, яку ви шукали, – знову відбувається повернення в зону frontend. Якщо спростити, то сервер – це той самий комп’ютер, лише більш потужний. Він зберігає дані і відповідає на запити користувачів. Сучасний стан справ в інфрі — такий самий як і в фронті. Можна дві кніпочки в інтерфейсі амазону або гцп ткнути і отримати те шо хочеш. Базовий курс складається з 20 занять (по 2 заняття на тиждень) і знайомить з азами цієї області програмування.

Середня зарплата за посадою «Full stack developer» за містами

Читання, створення, редагування та зберігання файлів. Стеки MEAN, MERN, MEVN та LAMP підходять для вирішення складних завдань, з безліччю сторінок, оплатою на сайті та великим обсягом даних. Продовжуючи, ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності. В середньому «Full stack developer» в Україні заробляє грн.

Вони підмічають, у яких випадках робота займає 8 кліків, та намагаються звести процесї до 1 кліку. Вони вміють писати зрозумілі повідомлення про помилки, щоб навіть звичайна людина не відчувала себе нерозумною. Розробники вчаться розуміти, чого хочуть клієнти, та чого хоче бізнес. Ще одним мінусом є той факт, що дуже часто компанії наймають таких фахівців не тому, що це виправдано типом проектів, а тому, що просто не вистачає грошей на команду. У такому разі, від full stack веб-розробника вимагатимуть дуже багато і «на вчора», а це приведе гіршим результатам.

Тож із подібним світчем у компанії у вас не має бути проблем. По frontend частині важливо знати базу та як він взаємодіє із серверною частиною. Почніть із HTML (теги, основи роботи браузера), потім перейдіть до CSS та адаптивної верстки. Наступним етапом буде вивчення мови, я б радив обрати JavaScript, адже ця мова є однією з найпопулярніших та актуальних й досі. Коли ви розібралися з JS, переходьте до фреймворків і бібліотек. Я рекомендую познайомитися з фреймворком React, він дуже легкий і зручний для початку вашого переходу.

Він з’явився в побуті ІТ індустрії відносно недавно, років десять тому ніхто не чув про «фулстак», тому єдиного і чіткого визначення немає, але спробуємо його сформулювати. Творча частина проекту повинна ідеально «лягти» на всю конструкцію, догодити клієнту, донести головне посилання проекту та бути максимально зручною у використанні. Потрібна людина, яка зможе дивитися на дизайн, розуміючи, як він взаємодіятиме з іншими компонентами системи. Це допоможе зробити всю роботу швидше та менше правити її в майбутньому. Свою кар‘єру в програмуванні я почав 8 років тому.

Ознайомимось з фреймворком FastAPI, розберемо їх переваги та особливості, встановимо FastAPI та створимо просту веб-програму, навчимось маршрутизації запитів та обробки маршрутів. Розглянемо принципи єдиного обов’язку, відкритості/закритості, підстановки Барбари Лісков, розділення інтерфейсу, інверсії залежності. Розберемо обмеження доступу до атрибутів та їх методів, визначемо загальний інтерфей класу та абстрактні класи та методи.

Але пам’ятайте, що переглянуті уроки і прочитані книги не замінять практики. Практика щодня, багато практики, ще більше практики. Дивіться, читайте, аналізуйте, не бійтесь помилятися.

Крім того, автор регулярно проводить стріми з розбором чужих робіт. Маючи великий досвід в сфері фронтенду, йому є що сказати про роботи новачків. Критичні зауваження та цінні поради – і все безкоштовно. Виявляється, безкоштовне і якісне навчання теж існує. Full Stack Developer – це фахівець «широкого профілю». Він може розробити і браузерну частину (frontend), і серверну (backend), і пов’язати це все з базою даних.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hurray Here is Your Gift

OR